Рубрика:

Актуально

 Журнал: 8 (2012)

Рухом лівої руки
 

Рухом лівої руки

   Від редакції: В Кабінеті міністрів зареєстрований проект внесення змін до правил дорожнього руху і один з моментів ми вважаємо особливо важливим. Ось його суть: «Ближнє світло фар повинно бути увімкнене постійно». Це дуже вагоме просування вперед у зміні менталітету більшості українських водіїв в напрямку безпеки інших учасників дорожнього руху. Здавалося б, просте правило «позначити себе на дорозі і дорога стане безпечніше», яке давно працює по всій Європі (а у наших сусідів в Польщі – так взагалі цілодобово і цілий рік!) у нас в країні добровільно застосовують тільки мотоциклісти. Сподіваємося, тепер в примусовому порядку ХОРОШУ звичку включати ближнє світло фар українське ДАІ нарешті почне впроваджувати і на дорогах Україні.

   Нижче ми публікуємо порівняльну таблицю між існуючими положеннями ПДР і тими, які, сподіваємося, будуть змінені. Саме в цьому напрямку (у тому числі) веде роботу Національна Асоціація Мотоциклістів України – НАМУ.

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил дорожнього руху»

9.8. ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ СИГНАЛИ

9.8   
Під час руху механічних транспортних засобів у

світлу пору доби з метою позначення транспортного засобу, що рухається, ближнє світло фар повинно бути увімкнене:

а) у колоні;

б) на маршрутних транспортних засобах, що

рухаються по смузі, +позначеній дорожнім знаком (5.8),

назустріч загальному потоку транспортних засобів;

в) на автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють

перевезення організованих груп дітей;

г) на великовагових, великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів;

ґ) на транспортному засобі, що буксирує;

д) у тунелях.   
Під час руху механічних транспортних засобів у світлу пору доби з метою позначення транспортного засобу, що рухається, денні ходові ліхтарі, а за їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар повинно бути увімкнене:

а) у колоні;

б) на маршрутних транспортних засобах, що рухаються по смузі, позначеній дорожнім знаком (5.8), назустріч загальному потоку транспортних засобів;

в) на автобусах (мікроавтобусах), що здійснюють перевезення організованих груп дітей;

г) на великовагових, великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів;

ґ) на транспортному засобі, що буксирує;

д) у тунелях.

е) з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами.

12. ШВИДКІСТЬ РУХУ

12.10   
Додаткові обмеження швидкості руху можуть бути встановлені виключно у разі проведення дорожніх робіт разом з попереджувальним знаком 1.37.

У разі коли дорожні знаки обмеження руху 3.29 та 3.31 встановлені без проведення дорожніх робіт або залишені після їх завершення, водій не може бути притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху.

Обов'язковим є встановлення дорожніх знаків 3.30 та 3.32 на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця встановлення знака обмеження швидкості руху.   
Додаткові обмеження дозволеної швидкості руху можуть вводитися тимчасово і постійно. При цьому, разом зі знаками обмеження швидкості руху 3.29 та/або 3.31 обов’язково додатково встановлюються відповідні дорожні знаки, які попереджують про характер небезпеки та/або

притягнений до відповідальності згідно із законодавством за перевищення встановлених обмежень швидкості руху.

Обов'язковим є встановлення дорожніх знаків 3.30 та 3.32 на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця встановлення знака обмеження швидкості руху наближення до відповідного об’єкта.

12.10-1. Тимчасові обмеження дозволеної швидкості руху (дорожні знаки 3.29 та 3.31 на жовтому тлі) вводяться виключно:

а) у місцях виконання дорожніх робіт;

б) у місцях проведення масових або спеціальних заходів;

в) у випадках, пов’язаних із стихійними (погодними) явищами.

12.10-2. Постійні обмеження дозволеної швидкості руху вводяться виключно:

а) на небезпечних ділянках доріг та вулиць (небезпечні повороти, ділянки з обмеженою видимістю, місця звуження дороги тощо);

б) у місцях розміщення наземних нерегульованих пішохідних переходів;

в) у місцях розташування стаціонарних постів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції;

г) на ділянках доріг (вулиць) прилеглих до території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, дитячих оздоровчих таборів.

33. ДОРОЖНІ ЗНАКИ. 3. Заборонні знаки.

3.41   
«Контроль». Забороняється проїзд без зупинки перед контрольними пунктами (пост міліції, карантинний пост, прикордонна зона, закрита територія, пункт оплати проїзду на платних дорогах тощо).   
Забороняється проїзд без зупинки перед контрольними пунктами (пост міліції, карантинний пост, прикордонна зона, закрита територія, пункт оплати проїзду на платних дорогах тощо). Застосовується лише за умови обов'язкового поетапного обмеження швидкості руху шляхом попереднього встановлення необхідної кількості знаків 3.29 та/або 3.31 згідно із вимогами пункту 12.10 цих Правил.

 

Послабления в регистрации ТС!

Правительство Украины оказывается, не только много говорит, но и таки что-то делает для облегчения жизни своим гражданам.
 
   Не так давно КМУ принял постановление №600, которым предусмотрены отмена обязательного исследования транспортных средств во время проведения регистрации (перерегистрации) или снятия с учета, сохранение номерного знака на ТС при перерегистрации на другого собственника в пределах одного региона, а также другие изменения.

  Основной рефрен документа – существенное упрощение процедуры госрегистрации транспортных средств. В частности, отменяется обязательное экспертное исследование ТС во время проведения их регистрации (перерегистрации) или снятия с учета, а также обязательное предъявление ТС при перерегистрации в связи со сменой места жительства владельца и при восстановлении утерянных или испорченных документов. Постановление регулирует и порядок госрегистрации самодельных транспортных средств.
   Для индивидуально переоборудованных транспортных средств или переоборудованных для работы на газовом топливе, при регистрации понадобится акт технической экспертизы или сертификат соответствия, выданный испытательной лабораторией (центром), имеющей аттестат аккредитации соответствующей отрасли и полномочия по проведению проверки технического состояния транспортных средств.

   Кроме того, предусмотрена возможность прямой перерегистрации транспортного средства с одного собственника на другого при его отчуждении, а также проведение исключительно добровольного экспертного исследования транспортного средства по письменному требованию собственника.
   Владельцы могут зарегистрировать или перерегистрировать свои ТС в любом МРЭО, независимо от места своей регистрации, жительства или региона регистрации ТС.
   Предусмотрена возможность сохранения номерного знака за транспортным средством при перерегистрации на другого собственника (в пределах одного региона). Прогнозировалось, что с принятием этого акта он уже с 12 июня позволит упростить процедуру госрегистрации ТС и уменьшит огромное количество жалоб со стороны граждан на работу регистрационно-экзаменационных подразделений ГАИ. Но – не срослось!

   Мы связались с МРЭО города Киева, чтобы узнать, применяется ли уже новый порядок, так сказать, «на местах», и выяснили, что пока постановление работает только частично. Всего два МРЭО регистрируют ТС тех владельцев, которые постоянно проживают в Киеве, но прописаны в других регионах, эксперты уже не осматривают каждый автомобиль или мотоцикл, а те, кто переоборудовал своё ТС в индивидуальном порядке, могут собирать документы (смотри выше) и приезжать на регистрацию. А вот с «дистанционным» снятием с учёта или постановкой ТС придётся повременить до тех пор, пока не будет запущена в работу единая база данных ТС «Автомобиль», на создание которой по всей территории Украины в постановлении КМУ дан срок до 1 января 2013 года. Так что поживём – увидим!
 

Полное или частичное копирование статьи возможно только с активной ссылкой на http://motodrive.com.ua
Подписной индекс издания  90693

Все, что связано с МОТОКРОССом - здесь!
   Наши партнеры